Willa Zimowit – Ośrodek Konferencyjno-wypoczynkowy w Wiśle

Zimowit – Ośrodek Konferencyjno-wypoczynkowy w Wiśle

    • Contrast
    • Layout
    • Font

Willa Zimowit

Idea wykupu z rąk prywatnych budynku z przeznaczeniem na ośrodek wczasowy zrodziła się wiosną 1979r. Po pozytywnej decyzji Ministra Sprawiedliwości i Ministra Administracji, w czerwcu 1981r. budynek wraz z przyległą nieruchomością przeszedł z rąk prywatnych właścicieli na własność Skarbu Państwa – Ministra Sprawiedliwości.

We wrześniu 1982r. rozpoczęto prace związane z przebudową i modernizacją budynku z przeznaczeniem na Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy dla kadr Służby Więziennej. W grudniu 1984r. ośrodek został przejęty od wykonawcy. Całością prac związanych z wystrojem wnętrz i przygotowaniem Ośrodka do uruchomienia kierowała kpt. mgr Lucyna Piotrowska – pierwszy kierownik OW.

29 marca 1985r. nastąpiło przekazanie ośrodka przez Dyrektora Okręgowego Zarządu Zakładów Karnych w Katowicach i oficjalne otwarcie przez reprezentującego Centralny Zarząd Zakładów Karnych w Warszawie – z-cę Dyrektora Romana Topolskiego. W 1987r. staraniem OZZK w Katowicach dobudowano Pawilon „B” z dodatkowymi pokojami hotelowymi.

NOWY ZARZĄDCA

Od maja 2018 roku, na mocy podpisanej umowy „Willą Zimowit” zarządza IGB MAZOVIA ZAKŁAD USŁUGOWO-PRODUKCYJNY W RZESZOWIE.
Obecnie „Willa Zimowit” w Wiśle to miejsce wypoczynku, konferencji, zjazdów rodzinnych, organizacji plenerowych eventów i aktywnego spędzania czasu.

Położony blisko brzegu rzeki Wisły, w zacisznym zakątku ośrodek oferuje swoim klientom zaplecze dydaktyczno -szkoleniowe, gastronomiczne i bazę hotelową.
Usytuowany w malowniczych Beskidach, w pobliżu lasów, w oddaleniu od głównych szlaków komunikacyjnych, gwarantuje świeże powietrze, bliski kontakt z naturą oraz wiele ciekawych atrakcji.